Szukaj
  • Tro.

Kamerzysta na wesele #1

Wybierając kamerzystę na wesele musimy przede wszystkim zapoznać się z jego portfolio i dokładnie poznać styl jaki oferuje. Najlepiej i najpewniej będzie umówić się na spotkanie i poprosić o zaprezentowanie przykładowej realizacji – takiej jaką będzie w stanie zaoferować nam w wybranej cenie. Warto zapytać o to przy okazji pierwszego kontaktu tj. mailowego, kiedy i w jaki sposób będziemy mogli zobaczyć „coś więcej” niż wybrane filmy na youtube.

Miejmy świadomość, że jeśli zasypie nas linkami do pełnych realizacji to samo zrobi z naszym ślubem. Wydaje mi się, że to już na początku oznacza dyskwalifikacje, chrońmy swoją prywatność – szczególnie w czasach RODO i walki o ochronę wizerunku.


Jeżeli już wybraliśmy, zapoznaliśmy się z głównym portfolio, a także odpowiada nam styl w jakim pracuje wybrany kamerzysta możemy omawiać szczegóły. Każda realizacja jest inna i każdą należy zaplanować indywidualnie. Scenariuszy jest wiele - gdzie będzie ubierał się Pan Młody, czy będzie First Look, kto będzie odprowadzał Pannę Młodą do ołtarza, czy będzie zespół na ceremonii – opcji i możliwości konfiguracji Waszego Wedding Day jest niezliczona ilość – najlepiej będzie gdy wszystko ustalimy przed uroczystością, aby w dzień ślubu działać według planu i bez stresu! To takie proste!


Z doświadczenia wiem, że stres w dzień slubu zwiększa się w momencie zobaczenia aparatu. Nie planujmy zatem zbyt późnego przyjazdu ekipy foto/video – im wcześniej tym lepiej – zdążymy przywyknąć/przyzwyczaić się, a operatorzy będą mieli więcej czasu na zebranie odpowiedniego materiału tworzącego Waszą pamiątkę.

Patryk.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie